Teoria
Im więcej spędzasz czasu na chodzeniu z piłką i delikatnym jej przesuwaniu zarówno podeszwą jak i bokiem stopy tym bardziej przyzwyczajasz swoje ciało do dryblingu. Czujesz się coraz bardziej komfortowo z piłką. Weź piłkę na spacer do lasu, możesz też chodzić po pokoju i utrzymywać piłkę w ruchu wykonując inne czynności jak sprzątanie.
Używaj obu stóp chodząc z piłką, druga słabsza się przyzwyczaja a w dryblingu dwie nogi to podstawa.
Chodząc z piłką staraj się mieć podniesioną głowę jak najczęściej się da, jeżeli zgubisz piłkę to szybko zerknij w dół i znowu podnieś głowę. Przyzwyczaisz mózg i stopy do odnajdywania piłki kiedy nie ma na to chwili w warunkach meczowych.
Trenując drybling rób częste zmiany kierunku. Na początku powoli aby opanować technikę i ułożenie ciała, jednak z czasem musisz to robić jak najszybciej. W warunkach meczowych wolny drybling nic nie da, natomiast szybką zmianą kierunku z kontrolą piłki można pokonać każdego obrońcę na świecie. Zbuduj automatyzmy w pełnej prędkości – to pozwoli Ci być mega dryblerem. Jak tylko opanujesz drybling w pewnym tempie to w każdej sesji rób to samo tylko szybciej (nawet jeśli nie będzie wychodzić będziesz robił postępy).
No Comments Yet